İstanbul’da Sismik Araştırma Yapan Firmalar?

KESKA Mühendislik olarak Zemin Yapı Laboratuvarı ve Mühendislik hizmetlerimiz ile sizlere kaliteli teknik çözümler sağlıyoruz. Tecrübeli ve işinin uzmanı ekibimizle birlikte sizlere en kaliteli hizmetleri verme amacı içerisindeyiz. Referanslarımız ve tecrübemizi örnek alarak standartlara uygun, hatasız, güvenilir ve kaliteli çözümler sunmaktayız.  Kocaeli’de Zemin Etüdü, Zemin İyileştirme Hizmetleri, Su Arama Sondaj ve Kuyu Hizmetleri gibi konularda sizlere hizmetler vermekteyiz.

İstanbul’da Sismik Araştırma Yapan Firmalar?

konularında çalışmalar yapıyor ve sizlere detaylı bilgiler sunuyoruz.

Gelişen mesleki koşullar ve teknolojik ekipmanlar ile kendimizi sürekli olarak yenilemekteyiz. Modern ekipmanlarımız bizlere kolaylıklar sağlarken, güvenilir sonuçların oluşmasına olanak sağlar. Kesin ve güvenilir sonuçlar elde etmek oldukça önemlidir çünkü yapılacak proje, kullanılacak olan alan test sonuçlarının durumuna göre karar verilir. Tüm çalışmalarımız sonucunda sizlerke en güvenilir sonucu paylaşıyoruz.

Kocaeli’de Zemin Etüdü, Jeolojik Araştırma, Jeofizik Araştırma, Zemin Araştırma Sondajı, Sismik Araştırma, Su Arama, Maden Arama, İmara Esas Etüt, Zemin Veri Raporu, Geoteknik Rapor, Arkeolojik Arama ve Radar Yer Altı Arama ve bir çok çalışma alanında hizmetler veriyoruz.

Ülkemizin bir çok bölgesi deprem tehlikesiyle karşı karşıya kalmaktadır. Deprem tehlikesine karşı zemin araştırması gibi birçok araştırma yapılarak bina ve zemin güvenliği sağlanabilir. Bina ve zemin güvenliğini sağlanırsa can güvenliği de sağlanmış olur.

İstanbul’da Sismik Araştırma Yapan Firmalar?

Zemin etütü, yeraltı katmanlarının lokasyonlarını, ne durumda olduklarını, ne tür jeolojik yapılardan oluştuklarını, katmanlarının hangi derinliklerde olduğu ve kalınlıkları, kayaçların yoğunluğu, elektriğe karşı özdirençlerini, katmanların sismik hızlarını ve ortamlar arası ivmeleri, yeraltı suyu derinliği ve tabakaların devrimsel parametrelerini, deprem esnasında sergiledikleri duruşları tespit amacıyla yapılan analize denir.

Zemin etüdü oldukça önemli bir araştırma konusu olup yapılar için en yapılması gereklidir. Temel amaç ise bu değişkenlerle birlikte bir binanın deprem karşısında göstereceği davranışları anlamaktır.

Zemin etüdü yapılması zorunlu bir uygulamadır.  Uygun fiyat ve güvenilir hizmetlerimiz ile sizlere en iyi hizmetleri sunmaktayız.

İstanbul’da Sismik Araştırma Yapan Firmalar? konularında detaylı bilgiler aktarmaktan mutluluk duyarız. Detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

BLOG YAZILARI